Tap To Call

  Kontakt: +48 605 485 130
+48 785 969 824

e-mail: kawiarnia@alteregocafe.pl
ALTER EGO Cafe - odkryj swoje drugie ja...
ul. Jana Kochanowskiego 5,
27-200 Starachowice.

Pierwsza starachowicka piwnica artystyczna

Miejsce, w którym będziemy się spotykać w Alter Ego Cafe, ma swoją niepowtarzalną tradycję i klimat. W podziemiach budynku przy ul. Kochanowskiego 5 spotykali się ludzie z różnych pokoleń. Kawiarnia funkcjonuje tutaj od przeszło 40 lat i śmiało można o nim powiedzieć, że jest najstarszym lokalem tego typu działającym w Starachowicach. Jeszcze w latach 60-tych funkcjonowała tutaj kawiarnia GIERMEK. Kiedy w budynku zaczął swoją działalność Klub Międzynarodowej Prasy i Książki (Empik). W kolejnych latach mieściła się tutaj „Altamira”.

Niepowtarzalne wnętrza są zaprojektowane przez znanego i uhonorowanego nagrodami grafika i projektanta Leszka Bondarowicza. Groty, które nadają uroku i oryginalności, dają poczucie tajemniczości i intymności dla spotykających się tutaj mieszkańców Starachowic. Już teraz możesz zwiedzić nasze podziemia wirtualnie

Chcemy, aby nasi Goście korzystali z tego niepowtarzalnego klimatu niebanalnych wnętrz naszego lokalu. Przy dobrej muzyce, miłej obsłudze i odpowiednio skomponowanej ofercie napojów i przekąsek będzie to miejsce do którego będziecie Chcieli wracać.

Alter Ego Cafe wykorzystuje i chwali się dobrą tradycją tego miejsca, obecnego od dziesięcioleci na mapie miejsc rozrywki i kultury Starachowic. Doceniając urok aranżacji grot przez L.  Bondarowicza postanowiliśmy nadać im nowy wymiar przez obrazy namalowane przez „starachowickiego Schagala” – Macieja Frankiewicza. W Alter Ego Cafe zobaczycie unikatową i jedyną w swoim rodzaju galerię obrazów na ścianach Macieja Frankiewicza. Zerknijcie do galerii aby przekonać się samemu. A najlepiej przyjdźcie do Alter Ego Cafe przy ul. Kochanowskiego 5, aby poczuć tę atmosferę i wybierzcie swoją grotę z obrazami Macieja. Warto wybrać się do nas raz, a zapewne tutaj Wrócisz.

Chcemy aby było to miejsce spotkań mieszkańców Starachowic, którzy chcą czegoś więcej, aniżeli tanie piwo… Dlatego przygotowujemy ofertę wydarzeń kulturalnych i koncertów. Chcemy aby niektóre nasze inicjatywy wpisały się na stałe w obraz tego miejsca. Mamy nadzieję, że wspólnie możemy skupić ludzi aktywnych i twórczych. To z myślą o nich przygotowujemy takie inicjatywy jak: skrzynka poetycka  „ Alter poetica”, czy „Alter Kabaret”. W naszych pomieszczeniach chcemy zorganizować spotkania z fotografią, wernisaże prac fotograficznych i malarskich, promocje książek, spotkania z ciekawymi ludźmi.

Jesteśmy otwarci na Wasze inicjatywy! Piszecie, malujecie, nagrywacie filmy, macie pomysły na aktywność w sferze kultury- Przyjdźcie do nas!!!

ALTER EGO CAFE- odkryj swoje drugie ja…